Фатен криминалец осуден на казна затвор од 20 години

1 min read

Вчера во 16:20 часот на ул.„Лисец“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода С.М.(27) од Скопје.

– Тој бил осуден на казна затвор од 20 години за сторени кривични дела по член 186 и член 236 од Кривичниот законик, а бил баран по централна потерница врз основа на наредба од Казнено-поправната установа Затвор Идризово, за доиздржување на шест години и два месеци од казната, информираат од МВР.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправната установа за доиздржување на казната. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Ужас во Загреб: Маж со секира нападнал жена и едногодишно бебе кое починало

Следно

Поради магла, во Ресен и на планинскиот превој Ѓавато видливоста е намалена до 50 метри

Latest from Blog