Ужас во Загреб: Маж со секира нападнал жена и едногодишно бебе кое починало

1 min read

Маж (41) доцна синоќа во Загреб, Хрватска, на улицата „Козара“, со секира нападнал жена на возраст од 41 година и дете од 1,5 години. Побегнал и се фрлил под автомобил.

Од последиците здобиени од повредите девојчето починало во болница во Загреб.

Напаѓачот побегнал и завршил на обиколницата каде на него налетало возило и го убило на лице место.

Во обвинителството во Загреб велат дека ќе се огласат со соопштение, затоа што уште трае полицискиот увид за утврдување на сите околности.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Сончево и ветровито, стабилно време до недела

Следно

Фатен криминалец осуден на казна затвор од 20 години

Latest from Blog