Две малолетнички и една жена каснати од улични кучиња

1 min read

Вчера две малолетнички и една жена биле каснати од улични кучиња.

Најпрво во 11.15 часот во Полициската станица Карпош, М.Б.(50) од Скопје пријавила на бул.„Илинден“ била касната од куче скитник.

Потоа во 12.00 часот, Л.Д.(46) од Струга во полициска станица пријавил дека на ул. „Разме Малески“ во Струга неговата малолетна ќерка била касната од куче скитник. 

Во 15.30 часот во Полициската станица Карпош, Т.Ѓ.Б.(45) од Скопје пријавила дека на ул.„Никола Русински“ нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Околу 40 отсто од бензинските пумпи во Париз и околината се соочуваат со недостиг на гориво

Следно

(ВИДЕО) Маж во Србија упаднал во ноќен клуб со моторна пила

Latest from Blog