(ВИДЕО) Маж во Србија упаднал во ноќен клуб со моторна пила

1 min read

На снимката се гледа како човек ја стартува моторната пила, а луѓето се оддалечуваат од него. Обезбедувањето на крајот го совлада

На социјалните мрежи се појави видео од маж со моторна пила во ноќен клуб. Како што јавија утринава српските медиуми, инцидентот се случил во ноќен клуб во Крагуевац.

На снимката се гледа како човек ја стартува моторната пила, а луѓето се оддалечуваат од него. Обезбедувањето на крајот го совлада.

Од полицијата во Крагуевац се огласија за случајот.

„Уапсен е Н.З. (54) од Крагуевац поради сомнение дека на 10 април околу полноќ влегол во ресторан во тој град и со моторна пила им се заканил на членови на музички бенд“,

соопшти полицијата.

Тој е осомничен за сторено кривично дело насилничко однесување.

На осомничениот му е одредена мерка притвор до 48 часа и со кривична пријава е спроведен во Основното јавно обвинителство Крагуевац.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Две малолетнички и една жена каснати од улични кучиња

Следно

Еве како изгледа Турција два месеци по разорниот земјотрес – таму се гради на големо, се знае кога се ќе биде готово! (ФОТО)

Latest from Blog