Двајца загинати, од кои едно e 15-годишно девојче, во тешка сообраќајка на патот Штип – Свети Николе

1 min read

Според портпаролката на СВР Штип во несреќата на самото место животите ги загубиле 15-годишно девојче и 62-годишна жена. Во сообраќајката има и тешко повредени лица, но колку точно сè уште не е познато. Тие со возила на Итната помош се пренесени во Клиничката болница во Штип

Две лица, од кои едното девојче на 15-годишна возраст ги загубиле животите во тешка сообраќајна несреќа која денеска околу пладне се случила на автопатот Штип – Свети Николе, во близина на патарината кај село Кадрифаково.  

Илустративна фотографија/Фото: Архива

Несреќата во која учествувале две возила се случила во 12:10 часот, потврдила за МИА портпаролката на Секторот за внатрешни работи Штип, Гордана Панајотова.  

Според портпаролката во несреќата на самото место животите ги загубиле 15-годишно девојче и 62-годишна жена. Во сообраќајката има и тешко повредени лица, но колку точно сè уште не е познато.  

Тие со возила на Итната помош се пренесени во Клиничката болница во Штип.  

Возила на Итаната помош  и на Територијалната противпожарна единица – Штип се на терен, а сообраќајот на автопатот во правец од Штип до клучката кај Кадрифаково е во прекин, поради што полицијата ги пренесачува возилата по стариот регионален пат.  

Во моментов во тек е увид од страна на истражните органи. 

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Велика Британија: Вработените во железницата стапија во штрајк, се очекуваат дводневни прекини во услугите

Следно

Курти: Протестите во северно Косово се протести на луѓе кои го обожуваат воениот злосторник Милошевиќ

Latest from Blog