Деко меѓу кандидатите за спортски директор на Барселона

1 min read

Поранешниот португалски репрезентативец Деко (45) е еден од кандидатите за нов спортски директор на шпанскиот фудбалски гигант Барселона, пренесуваат денеска медиумите.

Барселона неодамна објави дека досегашниот спортски директор Матеу Алеману на 30 јуни заминува од „Кам Ноу“, една година пред истек на договорот, со цел да се пресели во премиерлигашот Астон Вила.

Шпанските медиуми наведуваат дека неговото место во Барселона треба да го наследи Деко, кој од 2004 до 2008 година го носеше дресот на каталонскиот клуб.

Деко, кој е роден во Бразил, по завршување на кариерата во 2014 година ја основаше агенцијата „D20 Sports Management“ и, според медиумите, неговата работа како агент би можело да претставува проблем да се пресели во Барселона поради конфликт на инетерси.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Момчето кое го изврши масакрот во Белград е негативно на тестот за дрога

Следно

(ФОТО+ВИДЕО) Бели рози, солзи, аплауз, но и навреди кон Вучиќ на натпреварот Партизан – Реал во Белград

Latest from Blog