Чави: На Барселона не и требаат трансфери оваа зима

1 min read

Тренерот на Барселона, Чави, зборуваше за плановите за зимскиот преоден рок и призна дека е задоволен од сегашниот состав.

– Ние сме тоа што сме и среќни сме. Имаме победнички тим. Нашите фудбалери сакаат да победуваат, тоа го покажуваат на секој тренинг. Многу сум задоволен од составот што го имам, го цитира Чави италијанскиот новинар Фабрицио Романо на социјалните мрежи.

Вече род 21 часот Барселона ќе одигра куп натпревар против Интерсити.

Каталонците се на врвот на табелата во Примера со 38 бодови од 15 кола.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Бадник во петок ќе се слави во дворот на Соборниот храм „Свети Климент Охридски“

Следно

ИКОНОПИСЕЦОТ КРСТЕ ЗОГРАФ Е НЕОПРАВДАНО ЗАПОСТАВЕН ВО ПОШИРОКАТА ЈАВНОСТ, ВЕЛИ ИСТОРИЧАРКАТА НИКОЛОВА ОД ВЕЛЕШКИОТ МУЗЕЈ

Latest from Blog