Апсења во Центар, Гази Баба и Карпош: Приведени три лица поради дрога

1 min read

Полициските службеници во текот на минатиот ден имаа неколку акции, при што уапсија три лица поради дрога.

Најпрво во 20.50 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ј.Р.(23) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Потоа во 21.10 часот, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода В.Х.(41) од Скопје. При претрес во неговиот дом на подрачјето на Центар, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Последниот случај е регистриран во 00.05 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Х.(23) од Косово затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случаите ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Обединетите Арапски Емирати испратија 91 хуманитарен авион за погодените во земјотресите во Туркије и Сирија

Следно

Чувар вработен во британска амбасада шпионирал за Русија – доби 13 години затвор

Latest from Blog