Андрес Иниеста на 39 години ќе прави нов трансфер

1 min read

Андрес Иниеста се уште е член на јапонскиот клуб Висел Кобе и нема намера да ја заврши кариерата. Тој пред четири години се пресели од Барселона во Азија. Во пресрет на неговиот 39. роденден, Иниеста би можел да ја напушти Јапонија.Легендарниот шпански играч за врска има договор со Јапонецот до почетокот на следната година, но шест месеци порано се согласи да ја раскине соработката.

Иниеста ќе се прости од Коби на 6 јуни на пријателскиот натпревар против Барселона. После тоа ќе бара нов клуб, а како опција му се нуди МЛС лигата, но и некои клубови од Блискиот Исток.

Иниеста за „црвената фурија“ настапуваше од 2006 до 2018 година и освои две европски првенства и едно светско првенство.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Пребарувал како да избегне затворска казна – завршено вештачењето на телефонот на момчето кое пукаше во белградското училиште

Следно

Навивачите на Ливерпул жестоко ја исвиркаа англиската химна (ВИДЕО)

Latest from Blog