Навивачите на Ливерпул жестоко ја исвиркаа англиската химна (ВИДЕО)

1 min read

Англискиот фудбалски тим Ливерпул ја продолжи одличната низа на резултати и врза шеста победа по ред во Премиер лигата, но истата беше одбележана и од чин кој брзо стана доста коментиран во англиската јавност.

На денот кога секрунисуваше кралот Чарлс Трети во кралското семејство, навивачите на Ливерпул јасно го искажаа своето незадоволство кон традиционалната хиерархија, па почетокот на натпреварот против Брентфорд беше навистина бурен.

Поради специјалниот чин во Вестминстерската Опатија, беше најавено дека на „Енфилд Роуд“ ќе биде интонирана англиската химна, но оваа епизода мина навистина непријатно.

Навивачите на Ливерпул се погрижија воопшто да не се слуша химната во која е опеана и кралското семејество, а имаше и жестоки транспаренти за крунисувањето на Чарлс Трети.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Андрес Иниеста на 39 години ќе прави нов трансфер

Следно

20 луѓе се повредени при уривање на вртелешка во Русија

Latest from Blog

„Бреме“ од Мила Јовановиќ – Миленковиќ, „Измислена приказна“ и „Не застанувај продолжи понатаму: Лукавиот“ од Мики Душански избрани на конкурсот за откуп на необјавен и непоставуван македонски драмски текст

Министерството за култура, во соработка со Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, информира за резултатите од „Конкурсот за откуп