170 санкционирани возачи во Скопје

1 min read

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (14.01.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 170 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 31 санкција, 16 мерки за возење без возачка дозвола, 35 санкции за возење под дејство на алкохол, три мерки за нерегистрирани возила.

Изречени се пет санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), пет санкции за возач почетник…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Играчи на Сити и Јунајтед, плус Гвардиола си размениле жестоки зборови

Следно

Се урна авион со 72 патици (ВИДЕО)

Latest from Blog