Играчи на Сити и Јунајтед, плус Гвардиола си размениле жестоки зборови

1 min read

Англиските медиуми јавуваат дека по крајот на денешната средба на „Олд Трафорд“ каде се сретнаа Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити имало и „трето полувреме“.

Имено,  по последниот судиски свиреж во тунелот на „театарот на соништата“ се случил мал инцидент кој лесно можел да прерасне во поголема пресметка.

Видно разочаран од резултатот, Џек Грилиш имал што да му каже на главниот судија на натпреварот, а потоа во разговорот се замешал и Хари Мегваер, по што настанала непријатната ситуација.

Во вербалната „војна“ се вклучил и Пеп Гвардиола кој исто така жестоко се обратил до Мегваер, но за среќа би избегнат поголем инцидент откако поголем дел од фудбалските чинители на двете страни ги смириле страстите.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Седумгодишно девојче тешко повредено во пукање во централен Лондон 

Следно

170 санкционирани возачи во Скопје

Latest from Blog

„Бреме“ од Мила Јовановиќ – Миленковиќ, „Измислена приказна“ и „Не застанувај продолжи понатаму: Лукавиот“ од Мики Душански избрани на конкурсот за откуп на необјавен и непоставуван македонски драмски текст

Министерството за култура, во соработка со Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, информира за резултатите од „Конкурсот за откуп