Се урна авион со 72 патици (ВИДЕО)

1 min read

Авион со 72 патници се урна на аеродромот Похара во централниот дел на Непал. Досега се пронајдени 32 тела на загинатите, соопштија властите.

Авионот на Јети ерлајнс летал од Катманду до Похара. Се урна при слетувањето, а потоа се запали. Во авионот имало 68 патници, од кои 10 странски државјани и четворица членови на екипажот, пренесува Ројтерс.

– Најмалку 32 тела се пронајдени на местото на падот на авионот Јети во Похара – се наведува во извештајот.

Според соговорникот на изданието, операцијата за пребарување и спасување продолжува на местото на несреќата, безбедносните сили и локалното население работат заедно на пребарување и спасување на преостанатите патници – пренесе РИА.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

170 санкционирани возачи во Скопје

Следно

ВМРО-ДПМНЕ: Осуден убиец избега и рани полицајци, а Спасовски и Ковачевски со денови не можат да го најдат, дали СДС намерно го пушти да избега?

Latest from Blog