Зинедин Зидан одби понуда од 150 милиони евра

1 min read

Француската фудбалска легенда Зинедин Зидан, ја одби понудата од саудиска Ал Наср вредна 150 милиони евра за да стане нивен тренер.

Популарниот Зизу кој е единствен тренер во историјата со три титули по ред во Лигата на шампионите, добил супер богата понуда од 150 милиони евра за две години, но не е заинтересиран да го преземе тимот во кој во моментов игра Кристијано Роналдо.

Зидан како главен тренер го има водено само Реал Мадрид со кој испиша историја со трите европски титули од 2016 до 2018 година. Без работа е од 2021 година.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Фреди Белери во затвор, ЦИК му го потврди мандатот за градоначалник на Химара

Следно

Четири жртви во пукање во Јапонија, осомничениот уапсен по 12 часа потрага

Latest from Blog