Жозе Мурињо за својата иднина во Рома ќе одлучува по финалето во Лига Европа

1 min read

Трофејниот фудбалски стратег Жозе Мурињо кој е актуелен предводник на италијанскјата Рома за својата иднини ќе одлучи по завршувањето на сезоната.

Португалскиот стручњак за својата иднина во Рома ќе се изјасни по финалето на Лига Европа, објави „Ил Месаџеро“. Мурињо има договор со Рома до 2024 година.

Претходно беше објавено дека ПСЖ е заинтересиран за услугите на португалскиот стручњак.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Американска амбасада во БиХ: Закана за Република Српска е Додик, а не САД и Западот 

Следно

САД ги истражуваат наводите дека Киев користел американска воена опрема при напад на руска територија

Latest from Blog