Жорди Алба ја напушта Барселона

1 min read

Според информациите од Шпанија оваа лето Барселона е подготвена спогодбено да го раскине договорот со Алба ако добие понуда која ги задоволува нивните апетити.

Наводно, во опција е Атлетико Мадрид кој би го довел Алба на местото на Серхио Регулион кој нема да биде откупен.

Сепак, Атлетико не единствена опција за Алба, ситуацијата ја следат Јувентус и Интер кои се во финаниски проблеми и бараат играчи кои можат да ги засилат без да потрошат многу.

Алба во наредната сезона во Барселона треба да ја има најголемата плата од кога е во клубот поради претходното прифаќање за намалување на платата кога Бартомеу беше претседател. Тогаш договорот беше тој дел од парите да му се исплати во последната година од договорот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Пригожин тврди дека го заврзеле Бахмут, украинската војска вели дека се водат жестоки борби

Следно

Одбележан 20 Мај – Денот на македонските пожарникари 20.5.2023

Latest from Blog