Женска, сакаш да се тупиме за климата?

1 min read

Ерика Бари му раскинала на нејзиното последно момче затоа што не бил ентузијаст постојано да дискутираат „за иднината на нашата планета“.

 „Мојот дечко го поддржуваше мојот фокус, но не го споделуваше“, се жали Бери на нејзиниот екс. „Кога ќе го спомнев глобалното затоплување, само се обидуваше да ме утеши: да ме прегрне, да понуди да одгледаме некоја стара епизода на Сајнфелд….“

По некое време повторно почнала да се среќава со момци и веќе не ѝ е страв ако им изгледа премногу напната околу темата која ја вади уште на првиот состанок.

„Од мојата последна врска знам дека ми е здосадено да се трудам да бидам кул“, вели Ерика. 

Во нејзин прилог одат трендовите на апликацијата која ја користи за дејтање (OkCupid) на која сè повеќе млади луѓе во својот опис ја додаваат загриженоста за климатските промени и бараат сродна душа заеднички да се секираат на таа тема.

Или да мозгаат дали треба да се прави дете кога вака одат работите. Да, дебилна е тоа дилема, ама баш затоа станува сè почеста.

Види: Не се преправајте дека ви е до климата ако планирате дете

ИЗВОР: off.net.mk

Претходно

Во Крушево изложба по повод 120 години од раѓањето на Никола Мартиноски

Следно

Велика Британија: Приведени тројца бугарски државјани за наводна шпионажа за Русија

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета