Жена на возраст од 68 години почина откако ѝ се слошило во авион кој летал за Ниш

1 min read

Поради нејзината состојба, авионот принудно слетал на аеродромот во Белград синоќа нешто пред 22:30 часот, по што кај жената била констатирана смрт

Шеесет и осумгодишна жена починала на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, откако ѝ се слошило во авионот кој летал на релација Келн – Ниш, јави РТС.

Поради нејзината состојба, авионот принудно слетал на аеродромот во Белград синоќа нешто пред 22:30 часот.

Во изјава за РТС од Итната помош велат дека учествувале во реанимацијата на жената, но на крајот констатирале смрт.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Карпош продава над 40.000 квадрати државно земјиште кај касарната „Илинден“

Следно

Боинг го произведе последниот „747“ авион

Latest from Blog