Земјотрес во соседна Грција – еве каде бил епицентарот

1 min read

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди грчкиот остров Крит, а епицентарот бил северно од Ираклион.

Земјотресот бил на длабочина од 14,4 километри, пренесува „Катимерини“.

Засега нема извештаи за евентуална штета.

Претходно, рано утринава во 06:12 часот на тоа подрачје биле регистриран земјотрес со јачина од 3,8 степени, а биле забележани и неколку послаби земјотреси.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Мицкоски: Прилеп ги живее промените, почнува рехабилитација на влезот во градот

Следно

Водата во Скопје е безбедна за пиење

Latest from Blog