Втор хеликоптер на МВР ќе се вклучи во гаснење на пожарот на Јакупица

1 min read

рекламаВтор хеликоптер на МВР ќе се вклучи во гаснење на пожарот на планината Јакупица, информираше попладнево директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов.

– Пет пожарникари од ТППЕ Велес со хеликоптер на МВР се префрлени до пожарот на планината Јакупица. Поради одржување на делумна контрола врз пожарот, во гаснењето ќе се вклучи и втор хеликоптер на МВР. Благодарност до храбрите пилоти и пожарникари, вели Ангелов во пишана изјава.

реклама

Претходно, од ЦУК информираа дека вчера доцна попладне е пријавен пожар над село Горно Врановци. Оттаму посочија дека станува збор за сериозен пожар на надморска височина од над 1.200 метри. 

рекламаПретходно

Васовски нов тренер на ФК Вардар, во клубот се враќа и голема спортска легенда

Следно

Kryetarit i Butelit Kostovski jep lajmin e mirë: Këshilli merr VENDIM për themelimin e një shkolle të re fillore në Vizbeg të Shkupit (FOTO)

Latest from Blog