Времен сообраќаен режим во Центар

1 min read

ЦУК информира дека Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, известува дека на ул. Железничка во моментов е воведен времен режим на сообраќај и долж улицата не се одвива сообраќај од крстосницата со бул. Водњанска до крстосницата со ул. Антон Попов.

ЦУК апелира до сите возачи да бидат внимателни ако се приближуваат кон овој потег и да ја прилагодат својата брзина на движење според условите на патот.

Извор: 24vesti.mk

Претходно

Северна Кореја тврди дека договорот за стратешко партнерство со Русија претставува воен сојуз

Следно

Американците најмногу му веруваат на Тикток за вести

Latest from Blog