Во Визбегово на диво работеле три отпади за половни возила

1 min read

Во скопско Визбегово, полициски службеници од одделот за криминалистичка полиција при МВР во координација со претставници на Царинската управа, Државниот инспекторат за животна средина, Управата за јавни приходи и Државниот пазарен инспекторат извршиле контрола во три отпади за половни возила, сопственост на Р.З. од село Визбегово, И.А. од Скопје и С.А. од село Визбегово.

При контролата, информираа од МВР, било констатирано дека сите три отпади работат без регистрирана дејност, односно фирма во Централниот регистар, без дозвола за работа од Министерството за животната средина и природата, а биле затекнати и повеќе различни типови нецаринети возила со странско потекло.

За сите констатирани недостатоци, против сопствениците ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.  

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по претежно суви коловози

Следно

Рашфорд го израмни сопствениот рекорд по голови во една сезона

Latest from Blog