Во напад на руски дрон во Украина оштетени речиси 300 стана

1 min read

ИСТАНБУЛ (АА) – Вкупно 290 стана биле оштетени доцна синоќа откако Русија извршила напад со дрон врз градот Одеса во Украина, пренесува Анадолу.

Градскиот совет на Одеса информира за нападот во кој биле гаѓани 11 станбени згради, според веб-страницата Укринформ.

Погодени се и две училишта и три градинки, јави Укринформ, цитирајќи ја челничката на секторот за образование, Олена Буњевич.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

НОВИТЕ ИСТРАЖУВАЊА НА СТОБИ ТРЕБА ДА ДОКАЖАТ ДАЛИ ПОСТОЕЛ ОБЈЕКТ ПРЕД ЕПИСКОПСКАТА БАЗИЛИКА

Следно

Ново апсење во Србија за масакрот кај Младеновац

Latest from Blog