Во кои делови од Македонија е најстудено денес?

1 min read

Утрово најниска температура од -4 степени е измерена на Попова Шапка, следат Берово и Лазарополе со – 1 степен.

Во Скопје-Петровец, Тетово, Маврови Анови и во Крушево температурата на 0 степени, 1 во Крива Паланка, 2 Скопје-Зајчев Рид, Охрид, Битола и во Прилеп, 3 Струмица, 4 Штип, Куманово и Претор, 5 Демир Капија, Виница и Гевгелија и 7 степени во Дојран.

За изминатите 24 часа до 7 часот во Охдид е наврнато 1 литар на метар квадратен, а висинатѕа на снежната покривка на Попова Шапка изнесува 20 сантиметри.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во југозападните и јужните делови ќе има слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 15 степени.

Во Скопје, сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Максималната температура ќе достигне до 15 степени. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вашингтон смета дека истрагата за труењето на ученички во Иран може да ја водат ОН

Следно

Тен Хаг им се закани на играчите на Манчестер јунајтед со префрлање во резервниот тим

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета