Во хотел во Скопје пронајдено починато лице

1 min read

рекламаДенеска (09.08.2023) во 05.15 часот во Полициската станица Бит Пазар, од Итна медицинска помош било пријавено дека во хотел на бул. „Крсте Мисирков“ бил пронајден починат Д.Т.(87) од Република Турција.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство.

реклама

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

рекламаПретходно

ИРНА: Амбасадата на Саудиска Арабија продолжи со работа во Техеран по седум години

Следно

Амбасадата на Шведска и Кинотека од 10-15 август подготвија интересна програма на шведски документарни филмови

Latest from Blog