ВИСТИНСКА ЗИМСКА ИДИЛА – вечерва на овие места снегот не планира да престане да паѓа (ФОТО)

1 min read

Снег вечерва врне на повеќе места во Македонија.

Меѓу нив се и ски центарот Попова Шапка, а снег има и во Маврово, Пониква, и на Пелистер.

Според УХМР снег ќе врне и во наредните денови, а тоа ќе придонесе да се зголеми снежната покривка низ целата земја, особено во ски центрите.

Метеоролозите најавива снег, а дожд на пониските места и следната недела, а освен тоа од вчера се чувствува и значително постудено време во земјава.

Инаку утре започнува ски сезоната во двата најголеми ски центри во Македонија, а тоа се Попова Шапка и Маврово.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Алијансата за Албанците почнува внатрепартиски консултации за влез во Владата

Следно

УЕФА го исфрла Јувентус од европските натпреварувања на три години!?

Latest from Blog