(ВИДЕО) Тепачка во Собранието на Косово, нападнат Албин Курти

1 min read

Опозициските партии цело време му се спротивставуваа на премиерот Курти, нарекувајќи го „лажго“

Ситуацијата во Собранието на Косово ескалираше во моментот кога премиерот Албин Курти држеше говор.

Опозициските партии цело време му се спротивставуваа на премиерот Курти, нарекувајќи го „лажго“.

Во еден момент, пратеникот на Демократската партија на Косово, Мергим Луштаку, го испрска со вода Курти. Во тој момент интервенираа и министрите од владиниот кабинет, а потоа ситуацијата ескалираше до физичка пресметка меѓу министри и пратеници од опозицијата.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Зеленски му се заблагодари на Ердоган за неговите изјави на Самитот на НАТО

Следно

„Љубовната соба“ на Сузана Диневски во официјална селекција на фестивалот Искија во Италија

Latest from Blog