ВИДЕО: Силен земјотрес од 6,8 степени во Таџикистан

1 min read

Земјотрес со интензитет од 6,8 степени е регистриран во источниот дел на Таџикистан.

Потресот се случил во 05:37 часот по локално време на длабочина од околу 20,5 километри.

Епицентарот бил во автономната област Горна Бадакшан, што се граничи со Авганистан и Кина. Таа територија е ретко населена и е опкружена со огромниот планински венец Памир.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Волстрит ослабна четврти ден по ред

Следно

Собраниската седница за реконструкција на Владата продолжува денеска

Latest from Blog