(ВИДЕО) Пукање во училиште во Лукавац: Поранешен ученик застрелал наставник

1 min read

Станува збор за поранешен ученик кој бил префрлен поради лошо однесување, јавува Дневни аваз

Едно лице е застрелано утрово во основно училиште во Лукавац кај Тузла, а како што пренесуваат босанските медиуми, нема повредени деца.

Ученикот утрово дошол во училиштето со пиштол и барал вработени во училиштето. Тој застрелал еден наставник и тој е во тешка состојба.

Станува збор за поранешен ученик кој бил префрлен поради лошо однесување, јавува Дневни аваз.

На Фејсбук се огласи градоначалникот на Лукавац, Един Делиќ.

„Во престрелката што се случи во училиштето нема повредени деца. Ги молам сите родители да не паничат. Сторителот е малолетник кој веднаш е лишен од слобода“,

напиша Делиќ.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Израел изведе воздушни напади врз главниот град на Сирија

Следно

„СДС и ДУИ да не прават лицитација со функции, да се изјаснат за предлозите на ВМРО-ДПМНЕ“

Latest from Blog