Видео: Пожар во куќа во скопската населба Тафталиџе

1 min read

Пожар избувна вечерва во гаражен ден во куќа во скопската населба Тафталиџе, во напосредна близина на Факултетот за Туризам. 

Благодарение на брзата реакција на противпожарните служби истиот e навремено локализиран и не е дозволено тој да се прошири во гостунаселените околни објекти. 

Според информациите, соседите го забележале пожарот, а брзата интервенција на повеќе од 15-тина пожарникари била клучна за навремено гасење на пожарот. 

Во моментов припадници на Министерството за внатрешни работи и полицијата вршат увид на местото на настанот. 

Видео од интервенцијата на противпожарната служба: 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Пендаровски покровител на чествувањето на 100 годишнината од раѓањето на македонскиот поет Ацо Шопов

Следно

(ВИДЕО) Британскиот премиер казнет бидејќи се возел без појас додека снимал видео за Инстаграм

Latest from Blog