(ВИДЕО) Македонски автобус бил запрен непосредно пред да се урне мост на реката Западна Морава

1 min read

Српските медиуми пренесуваат дека српската сообраќајната полиција спречила автобус со македонски регистарски таблички кој бил полн со патници да помине преку мостот кој ги поврзува селата Мрчајевци и Слатина само 20 минути пред надојдената река Западна Морава да го урне мостот, со што се избегнала трагедија.

Иако сообраќајот на оваа делница одамна е во прекин, се уште останува непознато зошто македонскиот автобус се движел по тој пат, но шпекулациите се дека или возачите следеле лоши навигациски мапи или пак биле упатени на небезбедниот мост од локалното население.

Мостот на Западна Морава рано утринава се сруши поради обилните врнежи кои го зафатија Чачак и околината.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Шведскиот министер за надворешни работи Билстром ја осуди терористичката организација ПКК

Следно

Поплави во Србија: Надојдените води однесоа мост на Западна Морава (ВИДЕО)

Latest from Blog