ВИДЕО: Изненадување на последниот тренинг на фудбалерите, еве кој ги посети

1 min read

На денешниот тренинг фудбалерите кои се подготвуваат за натпреварот против Малта со кој ги стартуваат квалификациите за Европското првенство во 2024 година имаа пријатно изненадување.

Андон Дончевски, првиот селектор во историјата на независна Македонија беше гостин на тренинг центарот „Петар Милошевски“. Секако дека присуството на легенда како Дончевски е дополнителен мотив за македонските репрезентативци.

Натпреварот против Малта, Македонија го игра во четврток од 20:45 часот на арената „Тодоро Проески“. Три дена подоцна, исто така во Скопје ќе играме пријателски натпревар против Фарски Острови.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Американскиот ЦДЦ: Смртоносната габична инфекција се шири низ САД со алармантна брзина

Следно

Лајчак: Србија нема да се противи на членство на Косово во меѓународни организации

Latest from Blog