ВИДЕО: Езерската полиција спаси пет лица од едрилица во Охридското Езеро, откако сопственикот на едрилицата изгубил контрола поради невремето

1 min read

рекламаДенеска (19.08.2023), постапувајќи по пријава дoбиена околу 19 часот во СВР Охрид дека во водите на Охридското Езеро, сопственик на пловен објект-едрилица, на која покрај него се превезувале уште четири лица, изгубил контрола поради невремето и поради кршење на крмен лист, полициски службеници на Полициската станица за граничен надзор„Охридско Езеро” веднаш излегоа на терен и околу 19.25 часот ја пронајдоа едрилицата на околу 7000 метри од брегот на езерото, во близина на границата со Република Албанија.

Н.Б. (55) од Охрид, кој ја управувал едрилицата заедно со другите лица кои се превезувале на неа се спасени и безбедно пренесени до Полициската станица за граничен надзор „Охридско Езеро” во добра здравствена состојба, без повреди.

реклама

рекламаПретходно

Пожари беснеат во Албанија, уапсени 4 лица

Следно

Голем гест на Ливерпул: Почит на починатиот фан на Евертон

Latest from Blog