Верижен судир утрово во скопски Аеродром

1 min read

Верижен судир утрово беше причина за отежнат сообраќај на Булеварот Србија во скопската општина Аеродром. Како што пренесува порталот Прес24 во сообраќајната несреќа учествувале најверојатно четири автомобили кои се удриле еден во друг пред семафорите на раскрсницата кај споменикот на Јане Сандански.

Нема информации за повредени лица, но причинета е значителна материјална штета. Полицијата веднаш пристигнала на терен и извршила увид и отстранување на возилата од коловозот.

Се очекуваат официјални детали од МВР. 

 

 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Француската полиција на удар на критики поради напад на арапскиот снимател кој ги следел протестите

Следно

Орбан: Мора да се постигне прекин на огнот во Украина, не смее повеќе да се губат човечки животи

Latest from Blog