Вечерва во 360°: За судирот Мицкоски-Груевски, уесбето, измените на КЗ, уставните промени…

1 min read

Новото дебатно издание на емисијата „360 степени“, во кое гостуваат потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, и вицепремиерот Бојан Маричиќ, се емитува вечерва (25 септември 2023 г.) од 20:15 часот на МРТ 1

Во новото издание на емисијата „360 степени“ донесуваме две интервјуа – со потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, и со вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ, кој доаѓа од СДСМ. Во фокус се прашања за актуелниот судир Мицкоски-Груевски, настаните што ѝ претходеа на ескалацијата, измените на Кривичниот законик, уставните измени, изборите… Интервјуата се снимени денеска околу пладне – прво со Николоски, а потоа и со Маричиќ.

Емисијата се емитува од 20:15 часот на МРТ 1.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Концерт на дувачкиот квинтет „Фил-Хармоник“

Следно

Затвореник им зел 4.000 на затворски командири ветувајќи им работа во МВР

Latest from Blog