УТРЕ ПОГОЛЕМ ПЕКОЛ ОД ДЕНЕС – викендов не планирајте ништо, повторно се враќаат невремињата во Македонија!

1 min read

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне претежно во планинските подрачја ќе има услови за развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, краткотрајно и во вид на невреме. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. UV=8

Во Скопје сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер.

Во сабота времето ќе биде променливо облачност, попладне и во вечерните часови наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на краткотрајно невреме. UV=7

Во недела времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Попладне ќе биде нестабилно, наместа со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. UV=7

Во понеделник времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност претежно во западните делови и со умерен ветер од северен правец. UV=7

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Киев на конференција во Лондон доби уште 60 милијарди евра помош за обнова на Украина

Следно

Килијан Мбапе оди во Реал Мадрид за 250 милиони евра

Latest from Blog