Управата на Сити подготвува 100 милиони евра за големата желба на Пеп Гвардиола

1 min read

Како што јавуваат медиумите од Англија, истите средства остануваат на располагање за трошење и клубот планира да ги инвестира во ѕвезда на Барселона.

„Граѓаните“ успеаја да го донесат Матео Ковачиќ од Челси само два дена по заминувањето на Гундоган, но водечките директори на европскиот шампион се подготвени да му исполнат и една долгогодишна желба на Пеп Гвардиола.

Таблоидот „САН“ пренесува дека Сити има дадено зеленот светло за испраќање официјална понуда до Френки Де Јонг, фудбалер кој Гвардиола го сакаше во своите редови уште во 2019-та година кога беше дел од Ајакс.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Две лица загинаа, а најмалку 28 се повредени во пукање во Балтимор

Следно

Зеленски: 21 000 „Вагнеровци“ досега се убиени во Украина

Latest from Blog