УНИКАТНО ЗАПРОСУВАЊЕ: Фудбалерите извадија транспарент, навивачите на Вардар скандираа, тренерот Дарко на колена пред саканата (ВИДЕО)

1 min read

Фудбалскиот тренер Дарко Пешевски ја запроси адвокатката Ивана

Денеска на фудбалскиот натпревар Вардар-Гостивар со помош на играчите на Вардар и навивачите, фудбалскиот тренер Дарко Пешевски ја запроси неговата избраничка Ивана.

Ивана е адвокатка и имаше запросување какво што секоја девојка би посакала.

Играчите на теренот извадија транспарент, а потоа почна изненадувањето.

Дарко е долгогодишен фудбалски тренер и голем навивач на фудбалскиот клуб Вардар.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Силен земјотрес регистриран во Индонезија

Следно

Гундоган од наредната сезона во Барселона

Latest from Blog