Уапсен поранешниот фудбалер на Барселона Дани Алвеш!

1 min read

Фудбалерот на мексикански Унам и бразилски репрезентативец, Дани Алвеш, уапсен е во Барселона поради пријава за сексуален напад на девојка, објавија светските медиуми.

39-годишниот играч е обвинет од страна на девојка дека на 30 декември во ноќен клуб играчот ѝ ја ставил раката во гаќичките без нејзина дозвола.

Видно вознемирена, таа го повикала обезбедувањето, а потоа заминала во полиција за да го пријави случајот.

Алвеш тогаш ги негираше обвинувањата и тврдеше дека не ја познава жената која ја поднела тужбата.

Адвокатите на Дани Алвеш велат дека фудбалерот бил кратко време во тој клуб таа вечер и дека нема никаква поврзаност со инцидентот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Видео: Атмосферата во Кисела Вода за празникот Водици

Следно

„Мајка“ вечерва на сцената на Битолски театар

Latest from Blog