Туркије: Обилни врнежи од дожд го отежнаа сообраќајот во Анкара

1 min read

АНКАРА (АА) – Обилните врнежи од дожд и град предизвикаа тешкотии во сообраќајот во центарот на турската престолнина Анкара, јавува Анадолу.

Обилните врнежи под вода оставија многу улици во Анкара, а противпожарната служба и другите надлежни служби се на терен и им помагаат на граѓаните.

Најтешка е ситуацијата во квартот Чанкаја, каде што поројната вода однесе неколку возила.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Москва ја обвини Украина за обид за напад на брод на руската Црноморска флота

Следно

(ФОТО) Непознато лице оставило куршум пред влезот на училиштето „Владислав Рибникар“

Latest from Blog