Турчин го преправал пасошот со пенкало, па бил приведен на ГП Стар Дојран

1 min read

рекламаНа 18.09.2023 во 03.50 часот на Граничниот премин Стар Дојран, полициски службеници го лишиле од слобода Е.И.(56) од Република Турција, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека датумот на важност на неговата патна исправа бил преправан со пенкало. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

рекламаПретходно

Министрите за надворешни работи на ЕУ ќе одржат состанок во Киев

Следно

Хуавеи и Шаоми ќе работат заедно

Latest from Blog