Тухел: Јас сум виновен за поразот на Баерн!

1 min read

Томас Тухел доживеа голем удар во вториот меч на кормилото на Баерн Минхен, откако неговата екипан загуби со 1-2 од Фрајбург во германскиот Куп.

Фрајбург во судиското надополнување постигна гол за победа од 2-1 и елиминација на германскиот шампион.

„Ова е големо разочарување бидејќи испаднавме рано од КУпот. Вистина е дека немав време за работа, но јас сум одговорен за елиминацијата. Фрајбург постигна два гола од два шута. Имавме добри моменти, но не ги искористивме нашите шанси и потоа пристигна казната. На крајот, самите сме виновни за овој неуспех“, вели Тухел.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

„Спортуваме за Аеродром“: Општина Аеродром в сабота слави 18-ти роденден

Следно

Европските земји го поздравуваат приемот на Финска во НАТО

Latest from Blog