Тројца скопјани вчера биле каснати од улични кучиња

1 min read

Во текот на вчерашниот ден регистрирани три каснувања од улични кучиња на подрачјето на Скопје. 

На 28.04.2023 во 12.15 часот во Полициската станица Кисела Вода А.Д.(39) од Скопје пријавила дека на ул.“Светлана Христова Јоциќ“ била касната од куче скитник.

На 28.04.2023 во 13.15 часот во Полициската станица Аеродром А.Г.(51) од Скопје пријавила дека на бул.“Видое Смилески-Бато“ нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник.

На 28.04.2023 во 20.30 часот во Полициската станица Чаир К.М.(65) од Скопје пријавила дека кај градските гробишта Бутел била касната од куче скитник.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Новиот турски тенк „Јени Алтај“ влегува во процес на тестирање

Следно

ЖИВОТОТ НЕ ПРЕСТАНУВА, ЗАТОА И ТАНЦОТ НЕ ПРЕСТАНУВА, ВЕЛИ КИНЕСКАТА ТАНЧАРКА ЈАНГ ЛИПИНГ ВО МЕЃУНАРОДНАТА ПОРАКА ЗА СВЕТСКИОТ ДЕН НА ТАНЦОТ

Latest from Blog