Тричлено семејство се удави во Албанија

1 min read

Татко и неговите два малолетни сина загинаа денеска – се удавиле додека пливале кај плажата Виле-Баштове кај Каваја, објави МИА.

Плажата Виле-Баштове во Албанија

Надлежните служби го идентификувале таткото – станува збор за 50 годишниот Елвис Халилај. Од морето се извлечени и телата на двете момчиња на возраст од 13 и 15 години.

Сите обиди за нивна реанимација не биле успешни. Ќе се истражуваат причините за трагедијата.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Борбата меѓу Џошуа и Вајт ќе се одржи на 12 август во Лондон

Следно

ТРАНСФЕР БОМБА: Бонучи пред трансфер во Њукасл

Latest from Blog