Трибина: „Погрешните економски политики-предизвик за преживување на стопанството и граѓаните“

1 min read

Трибина насловена „Погрешните економски политики-предизвик за преживување на стопанството и граѓаните“ ќе се одржи денеска со почеток во 11 часот во просториите на ВМРО-ДПМНЕ.

Како што е најавено на трибината ќе се обратат Гордана Димитриеска Кочоска, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Анастасија Илиеска, Дајанчо Ефтимов, пратеник во македонскиот парламент.

Модератор на трибината ќе биде Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Земјотрес од 7,4 степени во Алјаска – има опасност од цунами

Следно

ВИДЕО: „Ноу Камп“ исчезнува во урнатини

Latest from Blog