Тотенхем ја најде замената за Кејн

1 min read

Лондонски Тотенхем се вклучи во трката за потписот на францускиот репрезентативец и ѕвезда на Ајнтрахт, Коло Муани.

Коло Муани одигра фантастична сезона во Бундеслигата, а се покажа во одлично светло и на Мундијалот, па го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Тотенхем бара наследник на Хари Кејн, кој е на излезна врата, па во Коло Муани гледа идеална замена.Ајнтрахт сигурно нема лесно да се откаже од Французинот и за неговата слобода бара 100 милиони евра.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Белата куќа: Не поддржуваме напади внатре во Русија

Следно

Маск ја врати титулата на најбогат човек на светот неколку часа откако го лансираше ребрендингот на Твитер

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета