Тешка сообраќајка на „Гологанов“, сообраќајот се пренасочува по околните улици

1 min read

Тешка сообраќајна незгода во која учествуваа две возила и според првичните информации едно лице е повредено се случи вечерва во скопската населба Тафталиџе. 

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, односно на раскрсницата со булеварот „8-ми септември“. Според првични и неофицијални информации едно лице е повредено во несреќата.

Пред неколку минути интервенирала Итната помош, а во моментов полицијата го обезбедува местото на настанот.

Поради несреќата булеварот „„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во правец од Центар кон Ѓорче Петров, целосно е затворен за сообраќај и возилата се пренасочуваат по околните сообраќајници.

Подетални информации од полицијата се очекуваат за утрешниот ден.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Во октомври турскиот парламент ќе одлучува за влез на Шведска во НАТО

Следно

Астон Вила го претстави Пау Торес

Latest from Blog