Таткото на момчето кое го изврши масакрот имал дозвола за МИНИ АРСЕНАЛ

1 min read

Таткото на момчето-убиец, кое го изврши масакрот во Врачар, е на распит во Вишото јавно обвинителство. Рочиштето беше закажано за 10 часот.

Како што дознава ПИНК.РС, таткото на Коста К.(13) има дозволи за пет воздушни пушки, една чешка Збројевка и една Ругер – мал калибар.

Оваа информација е прилично необична, ако се земе предвид дека тој не се занимава со стрелаштво.

Таткото се товари за кривично дело против општата безбедност, и му е одредена мерка притвор во траење од 48 часа – при што истрагата е во тек, по што ќе биде изведен на распит кај обвинителот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ФОТО) Трагите од крв сведочат за синоќешниот масакр кај Младеновац

Следно

Турски МИТ во Северен Ирак неутрализира баран терорист на ПКК/КЏК

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета