Судски совет ја исклучи јавноста од седницата за одземање на имунитет за притвор на судијата

1 min read

Вечерва на полноќ започна итната седница на Судскиот совет, на која ќе се бара одземање на имунитетот на судијата Наќе Георгиев, кој беше фатен при поткуп од 10.000 евра.

На седницата иако беа присутни значителен број на медиуми, сепак членовите одлучија со 10 гласа „за“ да ја исклучат јавноста.

На седницата се одлучува за симнување на имунитетот на Георгиев, по барање на Кривичниот суд, со цел определување на мерка притвор.

Извор: 24vesti.mk

Претходно

Иднината на Чави ќе остане нејасна уште една недела

Следно

Судскиот совет му го одзеде имунитетот на судијата кој прими мито и одобри притвор за него

Latest from Blog