Струмичанец претепан од две лица во Кисела Вода

1 min read

Маж од Струмица вчера бил претепан во Кисела Вода од две лица.

– На 25.01.2023 во 14.10 часот во СВР Скопје, М.К.(41) од Струмица, со престој во Скопје, пријавил дека на 24.01.2023 околу 21.40 часот на подрачјето на Кисела Вода бил физички нападнат од две лица, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

До Собранието испратен закон за амнестија на осудените за настаните од 27 април

Следно

Лев, Покетино и Вилаш-Боаш кандидати за селектор на белгиската репрезентација

Latest from Blog